2009 рік

В українському прикордонному селі Поповичі (саме тут у форті №4 сидів у криміналі знаменитий герой Гашека – Йожеф Швейк) та форті часів Першої світової війни №8 у польському Перемишлі 12 липня в рамках арт-фестивалю «ФОРТ. МІССІЯ» відбулися «Великі Швейківські маневри». У акції взяли участь з польської сторони Перемишльське Товариство шанувальників Швейка; українську сторону репрезентував львівський авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК».


Переодягнені у мундири айстро-угорської імперії герої всесвітньовідомого твору забавляли гостей фестивалю. Львів’яни організували велике дитяче свято: для найменших гостей фестивалю та їх батьків було організовано костюмоване шоу. Головні герої дійства бравий вояка Швейк та поручик Лукаш розповіли дітям про події Першої світової війни описані в романі Гашека. Нажаль, молоде покоління українців погано знає сторінки своєї історії. Без лікбезу не обійтися…одії, що відбувалися майже сто років тому у нас в
Не біда ми звикли жити за філософією Швейка, який казав «Як було,так було, але все таки якось воно було. І ще такого ніколи не було, щоб якось не було»…
Для шкільних бібліотек села Поповичі та Мостиської районної бібліотеки активістами «ЗАЗ-КОЗАКА» було подаровано унікальні ілюстровані книги-альобоми «Феномен Швейка» випущені та надані нам видавництвом «Наутілус». Дітям запропонували намалювати Швейка. Спочатку вони соромились, але потім всі почали малювати. За чудові малюнки дітям роздали значки із зображенням Швейка.

Друга частина фестивалю під назвою «Великі швейківські маневри» за участю українців та поляків відбулися в Перемишлі. Саме тут, на центральній площі міста поруч Ратуші розташувався віднедавна бронзовий пам’ятник Швейку з гальбою пива та люлькою. До шоу приглядалися запрошені з Австрії, Угорщини, Словаччини та Чехії товариства шанувальників Швейка, мабуть, з наступного року географія «Форт. Міссії» серйозно збільшиться.

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.