2009 рік

Напередодні Дня Незалежності черговий «маленький ювілей» відсвяткував районний центр Іванофранківщини – місто Долина. На святкування приїхали длегації міст-побратимів з України, США, Румунії та Польщі.

 

Серед багаточисельних акцій святкування – заснування алеї міст побратимів. Тепер на головній площі міста красуватимуться дерева посаджені власноруч мерами українських міст Рубіжного (1023 км від Долини), Новоград-Волинського (328 км), польських Гродзіска Вєлькопольского (648 км), Немодліна (492 км), Нова Сажина (191 км) та американського Прерія Віллидж (8540 км). В цей святковий день мерія міста Долини підписала договір про співпрацю з молдовським містом Оргей.
Цікавий подарунок до Дня міста для юних долинян приготували гості з львівського авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК». Відбулася спроба побиття досягнення до «Книги рекордів України». В салоні «Горбатого запорожця» помістилося – 26 (!!!) маленьких жителів міста. Усі бажаючі діти мали змогу прокататися на маленьких українських автомобілях центральними вулицями Долини.
Історія Долини сягає сивої давнини, адже місто виникло X ст. і належить до найстаріших міст Прикарпаття. Заселення тутешніх земель швидше за все зумовлено тим, що тут виявлені поклади солі, а ліси багаті на деревину, гриби та ягоди. Перші згадки про Долину пов'язані з правлінням польського короля Владислава Ягайла. Оскільки в давнину руські князівства були поділені на повіти і Долина належала до Жидачівського. Земельні акти засвідчують те, що в 1443 році після смерті Ягели володарем Долини став Михайло Кастелян. У 1525 році на клопотання городян Долині було надане Магдебурзьке право і право на "роблення солі", а трохи пізніше - на палення горілки. Прибутки від цього йшли на ремонт міських валів.

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.