2009 рік

На запрошення дружнього автомобільного клубу цього року двічі делегація львів’ян з клубу «ЗАЗ-КОЗАК» гостювала на ралі організованих поляками. Три екіпажі взяли участь у навігаційно-туристичній гонці «Полювання на лиса-2009» 17-18 жовтня 2009 р. Натхненні перемогою львівського екіпажу Тараса та Ігоря Цюваників на ралі антикварних автомобілів «Ніч музеїв-2009» львів’яни вирішили спробувати «Вполювати хитрого польського лиса».
До Польщі відправилися три екіпажі клубу «ЗАЗ-КОЗАК» на «Горбатих» Запорожцях. Львів репрезентували Роман та Данило Фернези, Ігор Цюваник, Світлана Кравс, Семен Бандровський, Максим та Володимир Бучківський.
Навігаційно-туристичне ралі «Полювання на Лиса» відбулися на базі Мишковці 17-18 жовтня. Завдання для двох десятків автомобільних екіпажів лежало нелегке. Базою акції в Бещадах був "Карітас центр в Мішковіцах». Ралі Стартувало в місті Санок. До якого учасники добиралися самостійно. Тут організатори підготували та роздали карти з навігаційним маршрутом, спочатку містом, потім мальовничими гірськими дорогами. По дорозі відвідали історичні дерев'яні церкви, елементи ландшафтного парку, дізналися про історію цих ділянок землі. У ході заходу рейдери здавали тести з RTD (безпека дорожнього руху) та ППС (першої медичної допомоги). Потрібно було розгадати безліч авто-головоломок, здійснити подорож Легендою, наколесити добру сотню кілометрів (Жешів-Санок-Мушковці), щоб знайти «Лиса» та стати переможцем ралі. Завдання ускладнювали погодні умови, напередодні Польщею пройшов великий снігопад. Проте, позитивні емоції, чудові ландшафти Бещад, можливість ближче побачити красоти місцевої архітектури, познайомитися з історією краю та чудова польська гостинність – найкращий стимул. Нарешті: САМЕ НАМ ВДАЛОСЯ ЗДИВУВАТИ ПОЛЯКІВ – ЦЬОГО РОКУ ХИТРОГО ЛИСА ВПОЛЮВАЛИ МИ!!!


Четвер, який був так давно

П’ятниця. Виїзд. Зима. Запітнілі шибки маленьких смішних автомобілів. Водії в рукавицях. Провінційний метушливий Самбір. Базар. «Хлопці, запишіть мій телефон. В мене є три 21-ші «Волги», дві «Побєди», «Лімузин». Записали. Заправка. «Гельсінкі, Відень, Люксембург?! На цих машинах!?» Всі в інтернет: www.zazkozak.com. Усміхнений добрий вояк Швейк. Кордон. Гори. Сніг. Сухі дороги. Не помітили, як Сянок. Світлячок гербери в тихому надвечір’ї. Знаменита формула: 4+?. І розмови, розмови…
Субота. Зустріч добрих знайомих. Усмішки. Старт. Гасаємо по місту в два етапи. Не зустрічаються джипоподібні авта. Водії на диво толерантні. Стомились. Відсутні домашні тренування. Фініш. Приїхали в цікаву місцину. Наївно відважні котенята. Полювання на Лиса – 2009. Екуменічний центр. Смуток і жаль. Стільки тих маленьких церковок вже нема. Але є пам’ять. Вона робить нас мудрішими. А тим часом Лис – 2009 наш! Ура! Господарі розчаровані. Підведення підсумків. Обід + коляція. Зворушливий концерт діточок з Перегінська. Прекрасна організація всіх змагань. Спілкування до пізньої ночі. Танці. Розмови, розмови…
Неділя. Троянди присипані снігом. Задумливий Жешів. Флячки. Прогулянка по старому місту. Дуже мало перехожих. Розкішне кафе зі смачними тістечками. Павел – наш добровільний опікун. Вечоріє. Треба додому. Дякуємо, друзі. Кордон. Львів. Прощання. Обійми.
Понеділок. Телефонні дзвінки: «Як ти?». Обійми (по телефону). Дякуємо, друзі.

Семен Бандровський
Полювання на лиса 2009. Погляд учасника.

Негода, мокрий сніг, сильний вітер — чи є краща погода для Львівських Карпат? Справжні знавці футболу впевнено скажуть ні! Бо тільки за такої погоди на своєму полі наші земляки ще мають шанс зостатися у вищій лізі. А ми що? Хіба гірші? Ми, себто екіпажі Автофанклубу ЗАЗ-Козак. Себто: двоє(деколи один або троє, четверо ітд...) варятів плюс ЗАЗ-965 (з анекдотів більш відомий як Горбатий Запорожець) – оце і є екіпаж, скорочено, або польською — екіпа. Така ж негода, яка дає світло улюбленій футбольній команді зі Львова, вже третій день розгулювала над Гличиною, даючи шансу нам. І ми її не випустили...

Залишивши у Львові Мерседеси: бо куди їм у таку негоду та ще й на польську митницю? Добу стоятимуть і ще не відомо, чи перейдуть... Так от залишивши удома Мерседеси, три відважних екіпажі вирушили до Санока(старовинне лемківське місто у Польщі).

Щоб оповідь ця не була надто сухою та безликою, наведу склад відважної делєгації. Нижче подана нумерація, присвоєна Жешівським автомобільклубом.

Екіпа №8: ЗАЗ-965 “Горбатий”, 1968 рв, колір синій, з вар'ятами Романом і Данилом Фернеза.

Екіпа №10: ЗАЗ-965 “Горбатий”, 1961 рв, колір білий, з вар'ятом Ігорем Цюваником і вар'яткою Світланою Кравс (не плутати з прецесом клубу Євгеном Кравсом, який залишився удома зализувати рани після відрядження).

Екіпа №11: ЗАЗoГольф-965 “Горбатий, модифікований”, 2008 рв, колір жовтий, з вар'ятами Володимиром та Максимом Бучківськими, Семеном Бандровським.

 

Омину незгоди подорожі рідними дорогами, гостинну митницю у Смільниці (розумій як написано), ночівлю у шикарному готелі “Ягелонський” у Саноку і перейду одразу до діла.

На старт усі українські екіпи прибули завчасно. Не зашкодили цьому навіть більярд і пиво у Ягелонському. Отримали завдання у вигляді недосконалої мапи з неправильними стрілками і вирушили о 9-ій (тут і далі час польський) вуличками Санокського передмістя у пошуках табличок з нумарами. Скажу одразу: пощастило польським екіпам, що серед них не було жодного Мерса, а то б ми їм дали! А так, змагатися з Опелями, Фольксвагенами і т.п. не було жодного резону: все одно до матінки історії не порапиш, навіть до більш-менш пристойного анекдоту... Тому і здали ми їм перший етап. Не були першими, але й задніх не пасли: серединка - це те, чого ми й хотіли досягнути.

Другий етап звитяги полягав у туристичному ралі від Санока до села Мішкольц (славне тим, що мають класний Карітас-центр). Тут вже стандарт: летять одна за одною 4(читири!) свічки в екіпи число 8. А оскільку у нашому клубі не прийнято залишати друга в біді: ремонтувалися, пили каву, їли флячки разом. А тому й прийшли не першими. Знову золота середина.

Перекусивши сардельками у їдальні Карітасу, запаркували авто у місцевому звіринці поміж кіз. І тут не все пішло легко. Одразу довелося повоювати з місцевим голодним кошеням, яке, намагайючись ускочити до багажника екіпи №11, подряпало литки і нанесло травму на руку Семенові Бандрівському. У діло вступила медична служба української делєгації в особі Ігоря Цюваника (Екіпа №10). Добрий доктор, використавши залишки Львіського стандарту, продезинфікував рану на запясті у штурмана 11-го екіпажу. Після чого ми готові були шукати Лиса.

Полювання на лиса — Погонь за Лісем — основна частина акції, навіть винесена у її титул. Належалось перечитати практично весь настінний, надеревний, наземний писаний матеріал (а тут його, повірте, чимало) на кількох гектарах площі бази Карітасу. Поляки нам щиро навіть співчували, мовляв: треба багато читати, а Вам, українцям, це важко. А дзуськи! Прочитали ми все, розгадали загадку і знайшли Лиса. Саме ми. Українська команда зі Львова, збірна автофанклубу ЗАЗ-Козак.

“Українці нас зробили без мила...” - такими словами супроводили нашу переможну екіпу ч.8 з місцевого стадіону до зали нагород недавні суперники.

У підсумку Лис наш! А з ним — латунна бляха, пневматична рушниця, оптичний приціл і коробка з кульками. А ще стандартний пакет з буклетами, брелоками і тп.

Було кльово. А тепер нам належить організовувати автозабаву у Львові. Тож до зустрічі у Львові навесні 2010-го. І чи знову буде кльово нам? Може польскі колеги візьмуть реванш...

Роман Фернеза
Львів’яни «вполювали» жешівського лиса

В історичній частині старого міста заборонено рух автомобілів, але тільки не «забиткових» -- так поляки називають антикварні автомобілі. Жешів вже відомий знаменитою гонкою автомобілів по вулицях міста («мітинг Ніч музеїв»). Про статус автомобільного міста, одного з центрів польського автоспорту, невеличкий Жешів заявив у серпні 2009 року. Тут було проведено 18-е ралі Жешів: на старт вийшла найбільші кількість спортивних екіпажів -- польський рекорд 162 (!!!). Це стало можливим завдяки інноваційним ідеям президента міста Тадеуша Ференца. Велика заслуга в розвитку автомобілізму належить Заснованому в 1946-му Автомобільному клубу Жешова.

На запрошення дружнього автомобільного клубу цього року двічі делегація львів’ян з клубу «ЗАЗ-КОЗАК» гостювала на ралі організованих поляками. Чотири екіпажі змагалися в ралі антикварних автомобілів «Ніч музеїв-2009» 16-17 травня та три екіпажі взяли участь у навігаційно-туристичній гонці «Полювання на лиса-2009» („Rajd Pogo? za Lisem -2009”) 17-18 жовтня.

Натхненні перемогою львівського екіпажу Тараса та Ігоря Цюваників на ралі антикварних автомобілів «Ніч музеїв-2009» львів’яни вирішили спробувати «Вполювати хитрого польського лиса» відправилися три екіпажі клубу «ЗАЗ-КОЗАК» на «Горбатих» Запорожцях. Львів репрезентували Роман та Данило Фернези, Ігор Цюваник, Світлана Кравс, Семен Бандровський, Максим та Володимир Бучківський.

Навігаційно-туристичне ралі «Полювання на Лиса» відбулися на базі Мишковці 17-18 жовтня. Завдання для двох десятків автомобільних екіпажів лежало нелегке. Базою акції в Бещадах був "Карітас центр в Мішковіцах». Ралі Стартувало в місті Санок. До якого учасники добиралися самостійно. Тут організатори підготували та роздали карти з навігаційним маршрутом, спочатку містом, потім мальовничими гірськими дорогами. По дорозі відвідали історичні дерев'яні церкви, елементи ландшафтного парку, дізналися про історію цих ділянок землі. У ході заходу рейдери здавали тести з RTD (безпека дорожнього руху) та ППС (першої медичної допомоги). Потрібно було розгадати безліч авто-головоломок, здійснити подорож Легендою, наколесити добру сотню кілометрів (Жешів-Санок-Мушковці), щоб знайти «Лиса» та стати переможцем ралі. Завдання ускладнювали погодні умови, напередодні Польщею пройшов великий снігопад. Проте, позитивні емоції, чудові ландшафти Бещад, можливість ближче побачити красоти місцевої архітектури, познайомитися з історією краю та чудова польська гостинність – найкращий стимул. Нарешті: САМЕ НАМ ВДАЛОСЯ ЗДИВУВАТИ ПОЛЯКІВ – ЦЬОГО РОКУ ХИТРОГО ЛИСА ВПОЛЮВАЛИ МИ!!!

Дуже дякуємо за гостинний прийом Автомобільному клубу з Жешова!

Світлана Кравс
Witam serdecznie!

Bardzo dziekuje za zdjecia z rajdu. Bardzo przyjemnie sie je oglada. Milo nam bylo goscic Was na naszej imprezie. Dziekujemy, ze przyjechaliscie, by bawic sie z nami. Ciesze sie, ze kontakt z Zaz Klubem zostal nawiazany i mam nadzieje, ze czesto bedziemy sie widywac. Zapraszamy na kolejne nasze rajdy zarowno turystyczne jak i nawigacyjne oraz oczywiscie "antikwarnih" automobili. :-) Rajd nawigacyjny mogl byc troche trudny dla Was, ale i tak przejechaliscie go bardzo dobrze!

Gratuluje zwyciestwa i upolowania lisa, pokazaliscie ze jestescie bardzo dobrym zespolem i takie zagadki nie sa dla Was problemem. Przeczytalem caly tekst "O sukcesach ZAZ-Klubu w Polsce", po ukrainsku, powoli ucze sie Waszego jezyka. Ale potrzebuje jeszcze duzo korepetycji i pomocy :-)

Przesylam swoje zdjecia z rajdu.

Pozdrawiam cala Wasza ekipe: Svitlane, Romana, Danyle, Ihora, Volodymyra, Semena i Maxima. No i oczywiscie Egena i wszystkich czlonkow oraz sympatykow Auto-Fan-Klubu Zaz Kozak!

Radek Mikula
Фото, як завжди, в ГАЛЕРЕЇ.

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.