1999 рік

Цього року традицiйне ралi журналiстiв, органiзоване автоклубом журналiстiв України, пройшло вiдразу в двох мiстах – Рiвному i Луцьку. Упродовж чотирьох днiв, з 23 по 26 вересня, одинадцять автомобiлiв, за кермом яких перебували журналiсти з усiх регiонiв України, визначали помiж себе найкращий екiпаж. Газета "Експрес" була представлена на цих змаганнях найстарiшим вiтчизняним автомобiлем – "горбатим" "Запорожцем".
Кореспонденти "Експресу" взяли участь у ралi журналiстiв "Осiнь-99". Експресiвському "малюковi" перепало найбiльше призiв.Вiдверто кажучи, збираючись у таку далеку дорогу (зважте на те, що нашому улюбленцевi щойно "стукнуло" 32 роки), ми мали всi пiдстави сумнiватися - доїдемо чи нi. Однак уже першi кiлометри показали – "експресiвське" авто може дати фори не лише "Жигулям", а й навiть деяким iномаркам. Здолавши майже на одному вiддиху 220 кiлометрiв траси за три години з "хвостиком" (!), опиняємося на центральнiй площi Рiвного, на мiсцi, звiдки мало стартувати ралi журналiстiв "Осiнь-99".

 

 

 

 

 

 

Зайве й казати, що наш "горбатий" поряд iз "крутими" "BMW-318", "Opel-Vectra", "VW-Passat", "Daewoo-Lanos", "Fiat-Ritmo", якими приїхали iншi учасники ралi, мав просто-таки знедолений вигляд. В автомобiльному розумiннi цього слова. Попри це, саме вiн додав змаганням неповторного шарму. Тому не дивно, що "чебурашка" (так охрестила наш "Запорожець" мiсцева дiтвора) одразу став улюбленцем публiки. Подiбнi змагання складаються з двох частин - фiгурної їзди, пiд час котрої якнайшвидше треба подолати досить складнi перешкоди, i пробiгу мiстом за "легендою". Тут найголовнiше прийти у встановлений суддями час i водночас не помилитися з маршрутом. До речi, наш екiпаж не припустився жодної помилки при проходженнi "фiгурок". Однак ми програли у швидкостi. Наступного дня на нас чекало чергове випробування. Треба було добутися Луцька у межах чiтко визначеного часу. Ми зумiли прибути на мiсце вчасно. Наступного дня, бездоганно виконавши низку складних "фiгурок", "горбатий" навiть спромiгся опинитися в серединi турнiрної таблицi. Але ненадовго: програвши ввечерi швидкiснi вiдрiзки, ми знову вiдкотилися назад. Авторалi журналiстiв "Осiнь-99" успiшно фiнiшувало урочистим парадом на центральнiй площi Волi в Луцьку.

У класi автомобiлiв з об'ємом двигуна понад 1500 кубiчних сантиметрiв, перше мiсце посiв спецкореспондент УТН у Рiвному Андрiй Велесик на автi "Opel-Vectra". У класi до 1500 кубiчних сантиметрiв першим став головний редактор київської газети "Автомобiль" Володимир Шляховий на "Таврiї-Новiй". А от у класi до 900 кубiчних сантиметрiв поза конкуренцiєю був, звичайно ж, "горбатий", за кермом якого перебував кореспондент "Експресу" Євген Кравс. До того ж наш екiпаж, за одностайним рiшенням журi, отримав спецiальний приз "За волю до перемоги" i приз глядацьких симпатiй. 

Повертаючись до Львова, ми без угаву заспокоювали власне честолюбство. Адже змогли довести, що вiтчизняне авто, навiть таке старе, як наш "Запорожець", годиться не лише для перевезення картоплi з дачi до мiста.

Дмитро ДОБРОДОМОВ

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.