2000 рік

Одразу два екіпажі репрезентували газету “Експрес” на Міжнародному автомобільному ралі "Столиця". Це змагання проходить як перший етап Чемпіонату України ФАУ з авторалі, етап Чемпіонату України з слалому, етап Чемпіонату України з ралі на серійних автомобілях та ралі журналістів, де всі спортсмени мають рівні шанси для успішного виступу в Чемпіонатах. Кращі гонщики України, країн СНД та Європи завітали до Києва щоб продемонструвати майстерність керування автомобілем та потужність власного автомобіля.
Місто Лева репрезентували чотири екіпажі. У ралі першої категорії – чемпіон України останніх років Василь Ростоцький, у ралі на серійних авто – жіночий екіпаж Ореста Федоришин/Олена Тарасюк, у ралі журналістів кольори газети “Експрес” презентували два екіпажі на “горбатих Запорожцях” . У львів’ян-експресівців завдання було з найскладніших: два антикварних відчизняних “Запорожці” ЗАЗ-965 авто-фан-клубу “ЗАЗ-Козак”, подолавши понад 500-кілометрову відстань зі Львова до столиці, просто зобов’язані були чинити опір потужним “міцубіші”, “фордам” та феррарі”…

                

Проте, нам, львів’янам особливо переживати за спортивний престиж не доводилося, адже поруч, у “дорослому” ралі стартував багторазовий Чемпіон України - Василь Ростоцький. Провідний український раліст привіз до Києва цілу команду підтримки: механіків. Забігаючи наперед скажемо, що львів’янин без особливих труднощів піднявся на п’єдестал змагань. Це особливо приємно, адже актуальний чемпіон країни вперше виступав з новим штурманом - сином. Змагання розпочалися традиційним парадом автомобілів та байкерів на центральній вулиці столиці - Хрещатику. Хоч потужне спортивне авто фірмової команди “Укртатнафта” - “Міцубіші Лацер Ево IV” розташувалося поруч з нашими “жужиками” , саме міні-авто стали центром уваги глядачів.
Львівські запорожці були просто фаворитами фотографів та відео-операторів столичних видань. Бажаючих сфотографуватися біля розцяцькованого легендарного (не побоюся цього слова) витвору українських автобудівників було більш ніж достатньо. Не змовкали овації киян, коли спортивні моделі ЗАЗ-965 стартували з подіуму на Майдані Незалежності. Проте, урочиста частина закінчилася і розпочалися змагання…

Ралі “Столиця” включає трасу 341,0 км, з якої 103,8 кілометрів - 19 спеціальних ділянок. На спортивній трасі “Чайка” пройшли відбіркові етапи з фігурного водіння - слалому. Фінали відбулися у заключний день змагань на Хрещатику. Саме у слаломі маленькі запорожці дали справжній бій закордонним авто-монстрам. На мокрому асфальті Майдану Незалежності віражі були особливо видовищними… Скажемо відверто, експресівців не було серед переможців змагань, сперечатися на рівних з потужними спортивними авто - справа марна. Проте, 33-річні “горбаті Запорожці” намотавши за чотири доби по 1500 кілометрів довели, що їх ще рано списувати “на пенсію”. Нашу газету репрезентував серійний ЗАЗ-965А (водій - Євген Кравс та жіночий екіпаж на тюнінговій спортивній моделі “ЗАЗ-Вебасто” (водій - Людмила Бобровська, штурман - Юлія Ляховенко).

Авторалі – досить своєрідний вид автомобільного спорту. Він немов би складається з двох частин. З одного боку необхідно якнайшвидше проїхати спеціальні відрізки, закриті для посторонньго руху, а з іншого - необхідно точно за графіком, з дотриманням правил дорожнього руху пройти дорожні відрізки, які прокладено шляхами загального користування. В авторалі змагаються екіпажі, що складаються водія (першого водія) та штурмана (другого водія). Водій веде автомобіль, а штурман слідкує за дотриманням графіку руху та підказує водію особливості траси при проходженні спеціальних відрізків. Результат змагання визначається часом який покаже екіпаж на спеціальних відрізках до якого додадуть штрафний час а порушення графіку дорожнього руху та інших правил змагань: той екіпаж який в підсумку матиме найменший час буде проголошено переможцем.

По закінченні змагань обидва львівських екіпажа вирішили зробити автопрогулянку столицею: Київ подивитися і себе показати.

Цікаво, але екзотичні авто привернули увагу місцевих ДАІшників: до штрафів справа не дійшла, проте одноманітні запитання, типу: "Що за мотор стоїть на вашому драндулеті?" страшенно втомлювали. Дорога з Києва до Львова зайняла аж 10 годин. В Житомирі сталася найнеприємніша річ: місцевий автоінспектор таки умовив заплатити штраф за перевищення швидкості…

22-23 квітня 2000.
Авторалі. ЕКСПРЕСІВСЬКІ АВТО ПІДКОРЯЮТЬ “СТОЛИЦЮ”
Євген КРАВС (фото автора)

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.