2000 рік

Автомобіль для журналіста – не розкіш: у сьогоднішній шалений час, без нього годі встигнути за ритмом життя. Тож не дивно, що, окрім досконалого володіння пером, журналісту, особливо репортеру, просто необхідне філігранне володіння кермом. Автомобільний клуб журналістів України цьогоріч проводив вже п’яті, ювілейні змагання майстрів пера та керма. На змагання, що проходили на теренах Рівненщини та Хмельниччини з’їхалися репрезентанти ЗМІ з усієї України. Своїх представників направили Київ і Харків, Луцьк і Дніпропетровськ, Рівне та Львів. Статусу міжнародних автозмаганням надала присутність гостей з Москви. Місто Лева традиційно репрезентувало авто газети “Експрес” – антикварний “горбатий” Запорожець 1961 року народження.
Екіпажі спробували свої сили у фігурному водінні, слаломі, перегонах за Легендою та автозмаганнях на рівненському мототреку. Якщо минулого року львівське міні-авто лишень потріпало нерви своїм більш потужним закордонним опонентам (окрім вітчизняних “Таврій”, російських ВАЗів та “Волг” у змаганнях брали участь чеські “Шкоди”, німецькі “Опелі”та “Фольцсвагени”, японські Сузукі”, італійські “Фіати”, корейські “Деу” ), то цьогоріч екіпаж у складі Євгена Кравса, Володимира Підлужного та Дмитра Добродомова просто накаутував суперників, завоювавши четверте місце у загальній класифікації та ПРИЗОВЕ - третє у класі автомобілів з об’ємом двигуна до 1500 кубічних см.

Перемогу в змаганнях виборов рівненчанин Андрій Велесик (УТН, автомобіль “Опель Вектра”), на другому місці - головний редактор столичної газети “Автомобіль” Володимир Шляховий (“Таврія-Нова”), треті - представники Першого Національного телеканалу Андрій Асін та Сергій Олексієнко (Програма “Автосапієнс”, автомобіль “Сузукі Світ”). З мінімальним очковим відривом експресівці обійшли спецкора московського журналу “За рульом” Леоніда Сапожнікова на “Деу Ланос”.

Разом із призом за спортивні успіхи на наших хлопців чекала ще одна відзнака. Суддівське журі, одноголосно присудило екіпажу "Експресу" приз "За волю до перемоги": команда продовжила боротьбу навіть після того, як авто виконало необов'язкову фігуру вищого автомобільного пілотажу, перевертання. Після швиденького ремонту, що полягав у кількох ударах молотком, український танк (так прозвали "горбатого" за його проходимість та невибагливість) спокійнісінько відправився у подальшу дорогу… Адже, окрім спортивної програми на журналістів чекали цікаві екскурсії: відвідали найстарший український ВУЗ - Університет "Острозька Академія" та Хмельницьку атомну електростанцію.

Вже скоро, 3 червня львів’яни і гості міста стануть свідками неординарної події: у рамках Всеукраїнського фестивалю пива відбудеться ралі на “горбатих” Запорожцях. Антикварні українські авто львівського авто-фан-клубу “ЗАЗ-Козак” прокатаються навколо Парку Культури ім. Богдана Хмельницького. Гонка пройде маршрутом знаменитого “львівського трикутника” (вул. Стрийська-Гвардійська-Вітовського). Саме на “львівському трикутнику” еліта європейського автоспорту виборювала Гран-прі Львова довоєнних років. На цікаві змагання приходило подивитися понад 20 тисяч львів’ян та гостей древнього міста. Буде що оглянути й цього року. Крутий підйом , крутий узвіз та довга пряма з поворотами великого радіуса надавали цій трасі своєрідного незабутнього характеру, що поєднував елементи гірських перегонів та кільцевих змагань. Завантаження двигуна на підйомі, гальмівної системи на спуску і максимальна швидкість на прямому відрізку вимагають відмінної підготовки автомобіля та доброї фізичної кондиції від гонщика. Чи справляться українські міні-букашки з нелегким завданням? Приходьте подивитися. Не пожалкуєте.

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.