2000 рік

Німці гордяться своїм "народним" автомобілем – вольсвагенівським "жуком", англійці – шикарним "ролс-ройсом", американці респектабельним – Лінкольном", українці... "запорожцем". І не будь-яким, а так званим - "горбатим". У країні існують автоклуби любителів саме цієї моделі. Наші водії й донині експлуатують цю малолітражку, хоч їх випуск у Запоріжжі було припинено ще 1969 року. Багато літ минуло відтоді, а ці кумедні авто й досі "бігають" нашими дорогами. Яка модель може похвалитися такою довговічністю та народною пошаною?
Скільки про них складено лишень анекдотів! Так, за даними державтоінспекції області, щорічно на Львівщині проходять техогляд 54 "горбатеньких" авто. Побачити деякі з них у ділі львів'яни мали нагоду на День міста. Любителі з авто-фан-клубу "ЗАЗ-Козак" організували на міських вулицях оригінальні перегони. Акція мала підтримати вітчизняного товаровиробника та привернути увагу молоді до безпеки дорожнього руху.

  

Всього до змагань було допущено 13 автомобілів, які пройшли суворий технічний контроль. Самі ж дводенні гонки проходили в трьох дисциплінах. Опріч Гран-Прі, спеціальними призами нагороджували: найстаріше авто, найкращий оригінал, найкращий тюнинговий автомобіль. Під час гонок з'ясувалось, що "горбаті", не зважаючи на свій поважний вік, виглядають досить пристойно. Середня швидкість на швидкісних участках траси "Галрінг" (саме тут щорічно проходять кільцеві автоперегони "Гран-Прі Львова") сягала 85 кілометрів на годину. А під час кваліфікаційних заїздів ЗАЗ-965 команди "Альбіон" на 100-метровому відрізку побив торішній рекорд швидкості - 85,3 км/год. Непогано, як для авто з двигунчиком у 30-ть мінікоників. Призи переможцям вручав на площі Ринок, перед ратушею, міський голова Василь Куйбіда. Гурт "Піккардійська терція" виконав гімн "горбатому" "Запорожцю". До речі, кавалькада цих міні-автомобілів приєдналася до святкового параду-карнавалу і урочисто проїхалася проспектом Свободи перед численними гостями міста на чолі з Президентом Леонідом Кучмою.

 

Переможцем нинішніх змагань (кільцеві перегони) став київський автомеханік з команди "Альбіон" Сергій Бородін. Другим виявився студент "Львівської політехніки" з команди "Макс-Авто-Пулуатор" Роман Дошак. Замкнув трійку тріумфаторів інженер ВАТ "Укравтобуспром" з команди Рекламної агенції "Новий Погляд" Ігор Мельник.

Підприємець з команди ПП "Калина" Олег Фар'ян отримав приз як власник найкращої тюнингової машини. Євген Кравс, журналіст "Експ-ресу" та одночасно президент клубу "ЗАЗ-Козак", був відзначений за найкращий оригінал. 19-річний водій "горбатого" Маркел Варелій отримав спеціальний приз автоклубу - Кубок прогресу: стартувавши з десятої позиції у фінальній гонці, він фінішував на п'ятим. Цікаво, що Маркел змагався на найстарішому авто. Його "залізний кінь" удвічі старший за свого господаря.

...Перегони закінчились. Тепер у планах клубу – нові змагання. Наступного року передбачається провести гонку на виживання на львівському танкодромі. Улітку заплановано провести автопробіг Львів-Запоріжжя. Цікавими мають стати й наступні змагання "Гран-Прі" авто-фан-клубу. Мабуть, вони стануть більш представницькими: окрім киян, виявили бажання позмагатися власники найстаршого українського авто із Запоріжжя, Червонограда, Мелітополя, Стрия та інших міст України. У 2000-му до змагань допущено "горбатих" у двох класах.
За перемогу у багатоборстві, окрім "стандартних" (до 900 куб.см.), змагатимуться також автомобілі із об'ємом двигуна до 1200 "кубиків". Єдине обмеження на українському авто мусить бути встановлено двигун вітчизняного виробництва. Окрім кільцевих автоперегонів та спринту, водії змагатимуться у фігурному слаломі та проїдуться дорогами Львова за легендою.

Дмитро ПАСІЧНИЙ, Євген КРАВС, Вадим МИКИТЕНКО
"Молода Галичина"

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.