2003 рік

Цьогоріч львівський авто-фан-клуб власників автомобілів марки ЗАЗ-965 ( в народі – “горбатих “Запорожців”) відзначив своє 20-річчя: у 1983 році група інтузіастів першими на території колишнього Союзу, обєдналася з метою збереження та популяризації антикварної малолітражки у клуб “ЗАЗ-КОЗАК”. На іменини ЗАЗ-965, в рамках культурної програми Міжнародної автомобільної виставки “Автотех-2003” до Львова зїхалися власники “горбокоників” з різних міст України.

Тепер аналогічні клуби існують не лише в місті Лева, а й у Києві, Маріуполі , Севастополі, Луцьку, Рівному, Виноградово, Хусті, Червонограді, Дніпропетровську, Житомирі та Мелітополі. Привітання передали й закордонні колеги з Мінська, Санкт-Перербурга, Москви, Риги, Кишинева.

Приготували подарунки й мерія міста та Державтоінспекція. На шоу присвяченому 20-річчю клубу із спеціальною програмою виступив дитячий колектив “Автопузики” – переможець цьогорічного фестивалю юних регулювальників руху в “Артеку, капітан міліції Світлана пасічник розрізала святковий 44-кілограмовий торт. Адже саме 44 роки тому було представлено ерший екземпляр первенеця українського автомобілебудування.

До програми цьогорічних святкувань увійшли и спортивні змаганя на “горбатих “Запорожцях”. Окрім виставки-презентації нових моделей ЗАЗ-965 (тут були презентовані заз-кабріолети, баггі, спортирні, позашляховик та заз-причіпка), пройшли автоперегони за Легендою центральними вулицями міста (перемогла льавівянка Оксана Денис), Чемпіонат із швидкісних гонок на чверть милі на львівському іподромі та туристичне ралі замками Галичини. У швидкісних заїздах в класі автомобілів із “рідним” двигуном до 900 “кубиків” переміг 19-річний студент національного університету “Львівська Політехніка” – Назарій Ковалюк, у “вільному” класі тюнінгових моделей – автомобілі із форсованими двигунами – кращим бур рівненчанин Володимир Олешко.

Кубком за найсміливіше технічне рішення в модернізації ЗАЗ-965 за створення позашляховика “big-foot” відзначено червоноградця Василя Конета. Головним Кубком за найкраще збереження “горбатого” в оригінальному стані – ветерана клубу Євгена Бальву.

Зліт власників ЗАЗ-965 завершився туристичним ралі “Золота підкова-2003” – замками Галичини. Маленький український автомобільчик не боїться дальніх переїздів, лише цьогоріч предсьтавники клубу побували на фестивалі антикварних автомобілів у Польщі (містечко Отрембуси за Варшавою), взяли участь у автопробігу по Криму, побували на моторному заводі у Мелітополі... Цього разу колона “жужиків” побувала на екскурсіях у Олеському, Золочівському, Підгорецькому та Свіржському замках: ознайомилися із експозиціями та запасниками фондосховищ. Пісні та анекдоти про “горбатих”Запорожців” біля нічного вогнища додали учасникам авто-шоу нових незабутніх вражень...

 

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.