2010 рік

У Львові цими вихідними (12-13 червня) пройшов Третій Міжнародний фестиваль антикварних автомобілів. Львівський авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК» запросив власників ретро-автомобілів з України та Польщі щоб своєрідно відзначити 50-річчя випуску Першого ЗАЗ «Запорожця» моделі ЗАЗ-965 «Горбатий». Це своєрідна спроба започаткувати у Львові регулярний автомобільний ретро-фестиваль європейського рівня. Вперше до окрім спортивної шоу-програми (гонка за Легендою» та автомобільні перегони історичною травою довоєнних Гран-прі «Львівський трикутник») було внесено квест з популяризації туристичної привабливості Львова – «Запорозькі забави з Левами».


Перший день змагань автомобілісти змагалися дорогами живописного пригорода Львова смт. Брюховичі. Завдання – подолати складний маршрут за Легендою та виконати цілий ряд вправ на водійську вправність та винахідливість. Другий день змагань пройшов у Львові. У фестивалі прийняло участь 31 автомобільний екіпаж та 3 мотоцикли. Чотирнадцять, майже половина учасників змагань змагалися на антикварних «Запорожцях». Головний перехідний приз від мера Львова – “Кришталевий Лев» отримали львів'яни Андрій та Оксана Бандровські. Малий «Кришталевий Лев» поїхав до Польщі в Люблінський автомобіль клуб. Від імені міського голови Львова приз вручив знавець та дослідник історії Львова Петро Радковець.

Великий Кубок імені Першого переможця довоєнних Гран-прі Львова, чемпіона Польщі Генріха Лієфельда вибороли Павло та Андрій Володько (автомобіль «Autobianсi A111 Elite». Кубок особисто вручали Генеральний консул РП у Львові Гжегож Опалінські та п'ятиразовий Чемпіон з ралі Василь Ростоцький. Малий «Кришталевий лев» та Кубок вибороли Малгожата та Гжегож Собонь (автомобіль –«Fiat 124 Spider»). Найстаріший автомобіль на змаганнях – «Опель-Олімпія» 1930 року (власник – львів’янин Савич Олег). Кубок ім. Соломії Крушельницької отримав отримав найвправніший жіночий екіпаж (за кермом «Запорожця» ЗАЗ-965 – Оксана Денис). ТМ «Мафон» встановила приз «Жінка за кермом» (переможець – Ольга Кулинич). Страхова компанія «Здорово» - офіційний страховик перегонів - вручила іменні сертифікати наймолодшому та найстаршому водіям – Тарасу Цюванику (18 років) та Євгену Бальві (81 рік). Призи отримали не лише переможці – рідкісні книги Артема Атояна «Гран-прі Львова» з автографом автора вручено організаторам фестивалю та в номінації «За волю до перемоги».

Організатор фестивалю авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК» встановив спеціальні нагороди –медалі для журналістів, які прийняли участь в якості штурманів у авто змаганнях. Відзначено «Перший автомобільний», телеканал «Россия», ТСН (1+1), журнал «Lvivtoday», «Високий замок», «Газета по-львівськи». Головний кубок серед журналістів виборов власкор журналу «АвтоЦентр» Сергій Іванов. Компанія «АудіоГрім» нагородила комплектом автомобільних аудіоколлонок кращого юніора на трасі «Львівський трикутник» Даниила Фернезу…

Вперше змагання на трасі «Львівський трикутник» пройшли у 1930-му рої. Тут змагалася еліта Європейського автоспорту. Львівський авто-фан-клуб «ЗАЗ-КОЗАК» відновив шоу-змагання у 2000 році. Вже у наступному році до Львова на фестиваль запрошені ретро-автомобілі з 16-ти країн, представники яких в різний час змагалися на «Львівському трикутнику».

Фоторепортаж Євгенія КРАВСА дивіться у фотогалереї.

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.