2010 рік

В українському прикордонному селі Поповичі (саме тут у форті №4 сидів у криміналі знаменитий герой Гашека – Йожеф Швейк) на фортах часів Першої світової війни 2-4 липня в рамках арт-фестивалю «ФОРТ. МІССІЯ» відбудуться акції львівського авто-фан-клубу «ЗАЗ-КОЗАК» - своєрідні міні-фестивалі «Кулінарними шляхами бравого вояка Швейка та «Дітям про Швейка».

«ДІТЯМ ПРО ШВЕЙКА»

Переодягнені у мундири айстро-угорської імперії герої всесвітньовідомого твору забавляли гостей фестивалю. Львів’яни організують дитяче свято: для найменших гостей фестивалю та їх батьків буде організовано костюмоване шоу. Головні герої дійства бравий вояка Швейк та поручик Лукаш розкажуть дітям про події Першої світової війни описані в романі Гашека. Нажаль, молоде покоління українців погано знає сторінки своєї історії. Без лікбезу не обійтися…

«КУЛІНАРНИМИ ШЛЯХАМИ БРАВОГО ВОЯКА ШВЕЙКА»

На гостей фестивалю чекають приємні несподіванки, серед яких оригінальні медові пряники із зображенням «Швейка»... Діти місцевих шкіл запрошені на свято, щоб прийняти участь у художніх пленерах, вони розмальовуватимуть гіпсові фігурки Бравого вояки… Клуб й надалі поповнюватиме місцеві шкільні бібліотеки цікавими книжками про Швейка та історію їхнього краю. Для шкільних бібліотек села Поповичі та Мостиської районної бібліотеки минулого року активістами «ЗАЗ-КОЗАКА» було подаровано унікальні ілюстровані книги-альобоми «Феномен Швейка» випущені видавництвом «Наутілус» (директор - Олександр Завадка). Переможцям дитячого конкурсу на кращий малюнок Швейка вручили оригінальні статуетки Швейка, значки та пам’ятні знаки із зображеннями бравого вояка Швейка. Цього року акція для дітей продовжиться.

УКРАЇНСЬКИЙ ШВЕЙК ЇЗДИТЬ НА «ЗАПОРОЖЦІ»

Протягом останніх п’яти років клуб проводить роботу по долученю українсько-польсько-словацького туристичного маршруту «Шляхами Швейка» до вже існуючого аналогічного на території Чехії, Австрії та Угорщини. З цією метою проведено автопробіг на «Запорожцях» довжиною понад 3 тисячі кілометрів, який з'єднав Львів-Перемишль, Прагу, Відень, Будапешт та Гуменене. Участь в акція клубу прийняв «головний Швейк України» народний артист Богдан Бенюк… Мета проекту – розвиток «зеленого» туризму та покращення туристичної привабливості депресивного на сьогодні регіону.

знати про події, що відбувалися майже сто років тому у нас в Галичині варто. Адже каток Першої Світової війни прокотився Галичиною тричі. 1914 року – під час наступу російських військ на Львів і Перемишль, 1915-го – внаслідок контрнаступу австро-німецьких військ під командуванням генерала Маккензена. Власне ці події й описано у «Пригодах бравого вояка Швейка». Втретє фронт пройшов Галичиною 1916 року – під час наступу російських військ у результаті Брусиловського прориву. Роман Гашека «Пригоди бравого вояка Швейка» і донині є одним із найпопулярніших творів, написаних після Першої Світової війни. Особливо бравий вояк Швейк дорогий серцю галичан. Адже з австрійською армією, найяснішим цісарем і Першою Світовою війною в Галичині пов'язано чимало родинних переказів і спогадів. Не біда ми звикли жити за філософією Швейка, який казав «Як було,так було, але все таки якось воно було. І ще такого ніколи не було, щоб якось не було»…

Друга частина фестивалю під назвою «Великі швейківські маневри» за участю українців та поляків відбудеться в Перемишлі. Саме тут, на центральній площі міста поруч Ратуші розташувався віднедавна бронзовий пам’ятник Швейку з гальбою пива та люлькою.

Фоторепортаж Євгенія КРАВСА дивіться у фотогалереї.

Правова інформація

При використанні інформації представленої на даному веб-сайті обов'язково слід вказувати гіперпосилання. Несанкціоноване використання будь-якої інформації з цього веб-сайту є порушенням законів про авторське право.
Адміністрація веб-сайту не несе відповідальності за будь-які прямі, непрямі, спеціальні чи неспеціальні збитки, викликані використанням цього сайту чи пов'язаних із ним веб-сайтів, а також за несвоєчасність поновлення інформації розміщеної на сайті. Назви та зображення торгових знаків, розташовані на даному веб-сайті, які належать третім особам, вказані в ілюстративних цілях та належать їх власникам. Посилання на сайти третіх осіб Адміністрація веб-сайту не несе відповідальність за зміст та достовірність інформації на веб-сайтах, гіперпосилання на які вказані на даному сайті.